Bft Hamal Kontrol Kartı

Otomatik kapı üreticileri arasında yer alan Bft uzun yıllardır Türkiyede faaliyet göstermektedir. Firma tarafından üretilen ürünlerin kalitesi insanların beklentisini karşıladığı için firmanın ciddi bir müşteri kitlesi bulunmaktadır. Bft tarafından üretilen ürünler insanların yaşam kalitelerini artırmakta ve insanların daha rahat bir yaşam sürmesini sağlamaktadır. Firma tarafından üretilen ürünlerden otomatik kapılar bahçe, garaj, endüstriyel alan ve site gibi yerlerin girişlerinde kullanılmaktadır. Bu kapılar insanların el değmeden açabileceği şekilde tasarlanmıştır. Bunun için firmanın motorları kullanılırken bu motorlar farklı parçalardan üretilmiştir. Kullanılan ve çok önemli bir işleve sahip olan bu parçalardan bir tanesi Bft Hamal kontrol kartı olup adından da anlaşılacağı gibi kullanıldığı ürünün kontrol edilmesini sağlamaktadır. Hamal Kontrol Kartı bft motorlarda deimos a600 bt modelinin içinde bulunmaktadır.

Bft Hamal Kontrol Kartı ve Özellikleri

Bft Hamal kontrol kartı farklı ürünlerin içerisinde yer almaktadır. Oldukça fonksiyonel olan bu kart sayesinde kullanılan ürünlerde bazı ayarlamalar yapılabilmektedir. Bu ayarlamalar sayesinde otomatik kapılar kullanıcıların istediği gibi çalışabilmektedir. Yapılan ayarlamalar ile kapıların yavaş açılıp yavaş kapanması ya da açıldıktan kaç saniye sonra otomatik olarak kapanacağı gibi konularda ayarlamalar yapılabilmektedir. Tüm bunlar birlikte değerlendirildiğinde kontrol kartının son derece önemli bir işleve sahip olduğu görülecektir. Bunun dışında kontrol kartı üzerinde yer alan bağlantı noktaları kullanılarak motorlara fotosel ve kumanda gibi farklı aksesuarlar eklenebilmektedir. Eklenen aksesuarların tam performans ile çalışması yine kontrol kartı sayesinde sağlanmakta ve böylece ürünlerin kullanımı daha da kolaylaşmaktadır.

Bft Hamal Kontrol Kartı ve Fonksiyonları

Bft Hamal kontrol kartı oldukça fonksiyonel olup bu fonksiyonlar arasında meydana gelebilecek arıza durumlarını göstermede bulunmaktadır. Kontrol kartı üzerinde yer alan LED setlerinden arıza durumları ile ilgili kodlar verilmektedir. Bu kodlar sayesinde arızanın tam olarak ne olduğu ya da nerede olduğu anlaşılabilmektedir. Böylece sorunun çözümü çok daha kısa sürede tamamlanmaktadır. Kontrol kartının montajı ve sökülmesinin yetkili servis tarafından yapılması son derece önemlidir. Yetkili servisin bu alanda oldukça tecrübeli olması çok büyük bir avantaj sağlamakta ve yapılan işlemlerin hem daha kısa sürmesini hem de etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.